SIKÇA SORULAN SORULAR

İstanbul Robot Müzesi - S.S.S.

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Müzemizi haftanın her günü 10:00-18:00 saatleri arasında rehberli turla ziyaret edebilirsiniz. Son giriş 17:00'da yapılmaktadır.

Her bir 15 kişilik grupta 1 refakatçi ücretsiz giriş hakkına sahiptir. 50 ve üstü grup ziyaretlerinde özel fiyat teklifi almak ve rezervasyon yaptırmak için bilgi@istanbulrobotmuzesi.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca sizin için hazırladığımız "İstanbul Robot Müzesi" tanıtım broşürümüzü inceleyerek müze gezilerini daha verimli hale getirebilirsiniz.

İstanbul Robot Müzesi'nde Teknolojiyi Keşfedin!

Okul Ziyaretleri Hakkında Bilgi

Müzemizde Türkiye’nin ilk insansı robotları ve bu robotların devamı olan sosyal robotların güncel versiyonları bulunmaktadır. Ayrıca Müzemizde insansı robotların yanı sıra robot üretiminde kullanılan motorlar, motor parçaları, devre kartları, tasarım sürecinde çizilen eskiz taslakları ve mekanik aksamlardan oluşan 8000’den fazla eser yer almaktadır.

İstanbul Robot Müzesi’nin teknolojik bir akla plana sahip olması nedeniyle klasik müzelerden ve müzecilik anlayışından ayrışmaktadır. Hali hazırda dünyanın ilk insansı robot fabrikasına sahip olan AKINROBOTICS tarafından üretilen robotların en son versiyonları müzemizde ziyaretçilerimiz ile konuşup, onlarla etkileşime geçebiliyorlar. Ayrıca son teknoloji ile yapılandırılan interaktif alanlarımızla ziyaretçilerimiz eğlenceli ve deneyim dolu bir müze ziyareti gerçekleştirmiş oluyor

Müzemize gelmeden önce mutlaka müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon için müzemizi (0212) 509 89 20 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Gezi tarihinde yapılacak değişiklik ya da iptalinin gerçekleşmesi durumunda İstanbul Robot Müzesi personeline en kısa sürede bilgi vermenizi rica ederiz.

Müzemizin girişinde okul otobüslerini park edebileceğiniz alan mevcuttur. Görevli arkadaşlarımıza müze ziyareti otopark ihtiyacı konusunda haber vermeniz gerekmektedir. Müze girişinizde size yardımcı olacaklardır. Müze gezisi ortalama 1 saat sürmektedir.

Öğretmenlerimizden randevu saatine uyulması konusunda hassas davranmalarını rica ediyoruz. Müzemizin 1024 metrekare kapalı alana ve 2 katlı bir sergi alanına sahiptir. Sergi odaları sadece bir grubun müzeyi rahatça dolaşabileceği imkanı sunmaktadır. Gezi saatinde yaşanan gecikmeler diğer okul gruplarının randevuları ile karışacağından çocuklarımızın müzeyi rahatça gezmelerine engel oluşturmaktadır.

Müze içerisinde çocuklarımızın sessiz ve düzenli gezmeleri konusunda öğretmenlerimizin müze personelimize yardımcı olmalarını ve personelimiz ile iş birliği içerisinde hareket etmeleri gerekmektedir. Öğretmenlerimizin müze ziyareti sırasında çocuklarımızın yanlarından ayrılmamalarını öncelikle onların güvenliği için önemle rica ederiz.

Değerli öğretmenlerimiz müzemiz ile alakalı tüm görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz. Tüm görüş ve önerilerinizi müzemizin e-posta adresi bilgi@istanbulrobotmuzesi.com göndererek paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müzemiz haftanın her günü 10:00- 18:00 saatleri arasında açıktır. En son ziyaretçi girişi 17.00’da yapılmaktadır.

Müze giriş ücreti 3 yaş ve üzeri, öğrenci, öğretmen, 65 yaş üzeri ziyaretçilerimiz için gişede 170 TL, diğer ziyaretçilerimiz için gişede 200 TL’dir. Sadece online alımlarda geçerli %25 indirim fırsatı ile online biletinizi 150 TL’ye alabilirsiniz. 50 kişi ve üzeri okul gruplarına indirim uygulanmaktadır. Online biletinizi almak için TIKLAYIN!

Müzemizde müze kart geçerli değildir.

Bireysel ziyaretlerde bilet sayfamızdan gün ve saat tercihi yaparak rezervasyon işlemi yapabilirsiniz. Okul grupları için müze ziyareti öncesi 0212 509 89 20 numaralı telefondan müzeye ulaşarak rezervasyon yaptırmak gereklidir. Rezervasyon tarihinde bir değişiklik yapılmak istendiğinde ya da gezinin iptal edilmesi durumunda İstanbul Robot Müzesi’ni arayarak ilgili kişiye en kısa sürede bilgi vermenizi rica ederiz.

Müze gezisinin süresi gruplara göre değişmekte olup yaklaşık olarak 45 dakika ile 1saat arası sürmektedir. Gezi bir etkinlik ile birleştirildiği durumda etkinliğin içeriğine göre gezi süresi uzayabilir.

15 öğrenciye 1 öğretmen ücretsizdir. Müze gezisinin en verimli şekilde geçebilmesi için öğretmenlerimizin, öğrencileri ile birlikte gelmeden önce müzemizi ziyaret etmesini öneriyoruz.

Müzeyi ziyaret edebilmeniz için yeniden bilet almanız gerekmektedir.

Müzemizde sizlere yardımcı olmak için müze görevlilerimiz bulunmaktadır. Ayrıca müzemizde bulunan QR kodları telefonunuzdan okutarak mobil sesli rehberlik hizmetinden de faydalanabilirsiniz. 15 kişi ve üzeri grup ziyaretlerinizde müze görevlilerimiz sizlere eşlik ederek rehberlik desteği vermektedir.

AKINROBOTICS tarafından geliştirilen Android (İnsansı Robot) ADA, Android Developed by AKINROBOTICS baş harflerinden oluşmakta olup aynı zamanda da dünyanın ilk kadın yazılımcısı Ada Lovelace‘den esinlenerek konulmuştur.

Müzemizde flaş kullanmadan ve eserlere dokunmadan fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

İstanbul Robot Müzesi kurucusu aynı zamanda AKINSOFT ve AKINROBOTICS kurucusu olan Dr. Özgür AKIN’dır.

İstanbul Robot Müzesi’ne ev sahipliği yapan AKINSOFT İstanbul Plaza binamız 2022 yılında 4708 Sayılı Yapı Denetim Yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Yapı denetim belgemize (Bina Sertifikası) ulaşmak için tıklayınız.

Müzemizin önünde bir otopark alanı mevcuttur. Okul gruplarının rezervasyonlarına göre görevli arkadaşımız park alanı için yardımcı olmaktadır.