Neden Robot Müzesini Gezmelisiniz

Neden Robot Müzesini Gezmelisiniz?

29.12.2022

Neden Robot Müzesini Gezmelisiniz?

Çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri için, iyi beslenmeleri ve fiziksel aktivitelerde bulunmaları kadar sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılmaları gerekmektedir. Müze ziyaretleri çocukların sosyal ve kültürel olarak gelişmesini sağlar.

Robot müzesi ise çok daha fazlasını!

Geleceğin meslekleri hakkında konuşulduğunda ilk akla gelen mesleklerden biri şüphesiz robotik mühendisliğidir. Dünyada ve ülkemizde her saniye gelişen, istihdam alanı artan bir sektör olan robotik mühendisliğinde başarının birinci kuralı çok istemektir!

İstanbul Robot Müzesi, çocukların robotik teknolojileri ile tanışmalarını, ülkemizde bu alanda neler yapıldığını öğrenmelerini sağlar. Ayrıca müzemiz yetişkinler için de oldukça eğlencelidir!

İstanbul Robot Müzesinde Neler Göreceksiniz?

İstanbul Robot Müzesi’ni ziyaret ederek tamamen Türkiye’de üretilmiş robotlarımızla tanışabilirsiniz.

Müzemizde;

Havalimanlarda, eğitim kurumlarında, açılışlarda ve daha pek çok yerde görev alan Mini Ada, Ada serisinin son üyesi ADA 7, 4 ayaklı (quadruped) robot ARAT, Sosyal Robot ADA, Tarım Robotu AS-PNCR-2, Garson Robotlar ve daha pek çok robotumuzla tanışabilirsiniz.

Robotlar geliştirilirken kullanılan devre kartları, yapılan ilk prototipler, motorlar ve daha pek çok robotik ürünler müzemizde siz ziyaretçilerimizi bekliyor.

Ayrıca Akınsoft’un kurulmuş olduğu ortamın birebir aynısı olarak hazırlanmış, ilk aşamalarında kullanılan bilgisayar, masa ve çalışma ortamınından oluşan alanı da görebilirsiniz.

Bütün bunlar ve daha fazlası için sizleri İstanbul Robot Müzesi’ne davet ediyoruz!

 

GERİ

Sık Sorulan Sorular

Müzemiz haftanın her günü 10:00- 18:00 saatleri arasında açıktır. En son ziyaretçi girişi 17.00’da yapılmaktadır.

Müze giriş ücreti 3 yaş ve üzeri, öğrenci, öğretmen, 65 yaş üzeri ziyaretçilerimiz için gişede 170 TL, diğer ziyaretçilerimiz için gişede 200 TL’dir. Sadece online alımlarda geçerli %25 indirim fırsatı ile online biletinizi 150 TL’ye alabilirsiniz. 50 kişi ve üzeri okul gruplarına indirim uygulanmaktadır. Online biletinizi almak için TIKLAYIN!

Müzemizde müze kart geçerli değildir.

Bireysel ziyaretlerde bilet sayfamızdan gün ve saat tercihi yaparak rezervasyon işlemi yapabilirsiniz. Okul grupları için müze ziyareti öncesi 0212 509 89 20 numaralı telefondan müzeye ulaşarak rezervasyon yaptırmak gereklidir. Rezervasyon tarihinde bir değişiklik yapılmak istendiğinde ya da gezinin iptal edilmesi durumunda İstanbul Robot Müzesi’ni arayarak ilgili kişiye en kısa sürede bilgi vermenizi rica ederiz.

Müze gezisinin süresi gruplara göre değişmekte olup yaklaşık olarak 45 dakika ile 1saat arası sürmektedir. Gezi bir etkinlik ile birleştirildiği durumda etkinliğin içeriğine göre gezi süresi uzayabilir.

15 öğrenciye 1 öğretmen ücretsizdir. Müze gezisinin en verimli şekilde geçebilmesi için öğretmenlerimizin, öğrencileri ile birlikte gelmeden önce müzemizi ziyaret etmesini öneriyoruz.

Müzeyi ziyaret edebilmeniz için yeniden bilet almanız gerekmektedir.

Müzemizde sizlere yardımcı olmak için müze görevlilerimiz bulunmaktadır. Ayrıca müzemizde bulunan QR kodları telefonunuzdan okutarak mobil sesli rehberlik hizmetinden de faydalanabilirsiniz. 15 kişi ve üzeri grup ziyaretlerinizde müze görevlilerimiz sizlere eşlik ederek rehberlik desteği vermektedir.

AKINROBOTICS tarafından geliştirilen Android (İnsansı Robot) ADA, Android Developed by AKINROBOTICS baş harflerinden oluşmakta olup aynı zamanda da dünyanın ilk kadın yazılımcısı Ada Lovelace‘den esinlenerek konulmuştur.

Müzemizde flaş kullanmadan ve eserlere dokunmadan fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.